Sazvan je 72. sastanak izvršnog odbora

Ispis
Objavljeno Petak, 13 Travanj 2018

Dopredsjednik Saveza Tomislav Kaniški sazvao je 72. sastanak Izvršnog odbora Saveza za srijedu 18. travnja 2018. godine u Zagrebu, Ribnjak 2 s početkom u 18.00 sati.

Poziv s dnevnim redom za sjednicu IO-a možete pogledati ovdje.

Ispravka Pravilnika za natjecanja

Ispis
Objavljeno Utorak, 27 Veljača 2018

Došlo je do sitne izmjene Pravilnika za natjecanja, mijenja se članak 32.5 kako bi se usuglasio s prethodno promijenjenim člankom 15.2. Novu verziju možete pronaći ovdje.

Seminar ISOM 2017 će se održati 3. ožujka u Zagrebu

Ispis
Objavljeno Subota, 24 Veljača 2018

Hrvatski orijentacijski savez organizira seminar o ISOM 2017 standardu koji će se održati u prostorijama Saveza, Ribnjak 2 u Zagrebu. Datum održavanja je 3. ožujka u 10:00 sati s očekivanjem trajanjem od 3 sata.

Više informacija pogledajte u pozivu.

Odluka o izmjeni/nadopuni kvalifikacijskih natjecanja u ciklusu 2018.

Ispis
Objavljeno Srijeda, 21 Veljača 2018

S obzirom na neodržavanje TempO natjecanja u Lipici, izbornik je donio odluku o izmjeni/nadopuni kvalifikacijskih natjecanja u ciklusu 2018.

Objavljen je kalendar te raspored kvalifikacijskih natjecanja u preciznoj orijentaciji

Ispis
Objavljeno Nedjelja, 18 Veljača 2018

Izbornik reprezentacije u preciznoj orijentaciji, Tomislav Varnica, objavio je popis kvalifikacijskih natjecanja u ciklusu WTOC 2019 u kojem se nalaze i dodatne informacije o reprezentaciji.

Uz to, objavljen je i kalendar CRO-HUN-ITA-SLO lige u preciznoj orijentaciji za 2018. godinu.

 

NADOPUNA 21. 2. 2018.: Pogledajte i odluku o izmjeni/nadopuni

Održano je proglašenje rezultata kupova Hrvatske za 2017. godinu

Ispis
Objavljeno Ponedjeljak, 12 Veljača 2018

U sklopu natjecanja O-PMF 2018, 11. veljače 2018. na kemijskom odsjeku zagrebačkog PMF-a, održano je i proglašenje Kupa Hrvatske u orijentacijskom trčanju i Sprint Kupa Hrvatske. Završetkom natjecanje orijentacisti su se družili uz kraću zakusku, poslije koje se nazočnima obratio Tomislav Kaniški, dopredsjednik Saveza. Nakon intoniranja nacionalne himne tajnica Saveza, Ivana Težak proglasila je najuspješnije natjecatelje u kupovima Hrvatske, kojima je medalje i pehare podijelio dopredsjednik Saveza. 

Potpune rezultate kupova Hrvatske za 2017. godinu možete pogledati ovdje. Više fotografija dostupno je na našoj Facebook stranici.

 

 

Objavljen je službeni kalendar natjecanja za 2018. godinu te novi Pravilnik za orijentacijska natjecanja

Ispis
Objavljeno Ponedjeljak, 29 Siječanj 2018

Izvršni odbor Saveza je na svojoj sjednici 24. siječnja 2018. godine izglasao službeni kalendar natjecanja te Pravilnik za orijentacijska natjecanja. U 2018. godini bit će ukupno 15 utrka za Kup Hrvatske te 7 utrka za Sprint Kup Hrvatske.

Kalendar možete pronaći u izborniku s desne strane, dok novi Pravilnik možete pogledati ovdje.

Dostupan je i Sažetak promjena Pravilnika.

Sazvan je 71. sastanak izvršnog odbora

Ispis
Objavljeno Petak, 19 Siječanj 2018

Dopredsjednik Saveza Tomislav Kaniški sazvao je 71. sastanak Izvršnog odbora Saveza za srijedu 24. siječnja 2018. godine u Zagrebu, Ribnjak 2 s početkom u 18.00 sati.

Poziv s dnevnim redom za sjednicu IO-a možete pogledati ovdje.

 

Proglašenje pobjednika Kupova Hrvatske za 2017. godinu

Ispis
Objavljeno Četvrtak, 11 Siječanj 2018

Proglašenje pobjednika Kupova Hrvatske održat će se u sklopu natjecanja O-PMF 2018, 11. veljače 2018. na kemijskom odsjeku zagrebačkog PMF-a, Horvatovac 102a.

Proglašenje će početi nakon natjecanja, u 19:30.

Radna verzija kalendara za 2018. godinu

Ispis
Objavljeno Nedjelja, 07 Siječanj 2018

Radnu verziju kalendara događanja HOS-a za 2018. godinu možete pogledati ovdje. Posljednji datum izmjene je 16. siječnja 2018.

Poziv za 21. sjednicu Skupštine Saveza

Ispis
Objavljeno Srijeda, 29 Studeni 2017

Predsjednik Saveza Eduard Perković sazvao je 21. sjednicu Skupštine Saveza, koja će biti održana u petak, 29. prosinca 2017. godine u Zagrebu, Ribnjak 2, s početkom u 18.00 sati.

Poziv za sjednicu Skupštine

SEEOC

Ispis
Objavljeno Četvrtak, 24 Kolovoz 2017

Prvenstvo jugo-istočne Europe (SEEOC) održava se u Crnoj Gori (Žabljak, Durmitor) od 24.-27. kolovoza. Sastav Hrvatske reprezentacije je slijedeći:

seniori/ke:
Matija Razum (OK Japetić)
Antonija Orlić (OK Bjelovar)

juniori:
Luka Ivković (OK Sova)
Dominik Kirin (OK Japetić)

kadeti:
Jan Gobec (OK Vihor)
Jura Kukec (OK Vihor)

mlađe kadetkinje:
Paula Pavlin (OK Vihor)
Olga Jerković Perić (OK Kapela)
Paula i Olga nastupaju na poziv voditelja kao perspektivne kadetkinje na Durmitor Open.

Raspored prvenstva:
24.08. četvrtak / sprint
25.08. petak / srednje staze
26.08. subota / duge staze
27.08. nedjelja / štafeta

Paralelno se održava i veteransko prvenstvo (SEEMOC), a za Hrvatsku će nastupiti: Ivana Gobec (Ž40, OK Vihor), Tomislav Varnica (M35, OK Vihor), Damir Gobec (M45, OK Vihor), Sanda Berežnji (Ž35, OK Kapela), Irena Čorko Meštrović (Ž35, OK Kapela), Beata Glinska (M45, OK Kapela), Krešo Špoljar (M50, OK Kapela), Edi Ocvirk (M40, OK Japetić), Branimir Pongrac (M35, OK Japetić), Robert Orehoci (M45, OK Bjelovar), Daniel Fabijanić (M35, OK Jelen) i Petar Delić (M35, OK Maksimir).

Stranice natjecanja: seeoc.me

WTOC 2017.

Ispis
Objavljeno Četvrtak, 24 Kolovoz 2017

U Litvi je održano ovogodišnje svjetsko prvenstvo u preciznoj orijentaciji.

Fotografija: Tomislav Varnica

Hrvatsku su predstavljali Iva Lovrec, Ivica Bertol, Tomislav Varnica i Zdenko Horjan (svi OK Vihor).

Najbolji rezultat od Hrvata je postigao Ivica Bertol osvajanjem 9. mjesta u TempO natjecanju s 379 sec. Iva Lovrec je zauzela 29. mjesto s 489.5 sec, a Tomislav Varnica 35. mjesto s 582,5 sec. Zdenko Horjan je u svojoj kvalifikacijskoj skupini zauzeo 21. mjesto i nije se plasirao u finale.

Svjetski prvak u TempO natjecanju je postao Norvežanin Vetle Ruud Bråtens vremenom 282 sec, ispred Norvežanina Martina Aarholta Waalera i Slovaka Jána Furucza.

U PreO natjecanju novi svjetski prvak je Norvežanin Lars Jakob Waaler s 45 bodova i 48 sec ispred Finkinje Pinje Mäkinen s 45 bodova i 55.5 sec, te Norvežanina Geira Myhra Øiena s 44 boda i 46 sec.

Ivica Bertol je zauzeo 17. mjesto s 41 bodom i 58 sec, Tomislav Varnica 18. mjesto s 41. bodom i 72.5 sec, a Zdenko Horjan s 40 bodova i 41 sec.

U štafeti prvenstvo svijeta je osvojila Slovenija s vremenom 5:34 ispred Norveške sa 6:16 i Češke s 6:49, a Hrvatska štafeta u sastavu Zdenko Horjan, Tomislav Varnica i Ivica Bertol je zauzela 9. mjesto s vremenom 8:42

Svjetsko prvenstvo u preciznoj orijentaciji 2017.

JWOC - Finska

Ispis
Objavljeno Četvrtak, 20 Srpanj 2017

(c)photo: Dave Yee Photography

Od 9. do 15. srpnja u Finskom gradu Tampere održano je svjetsko juniorsko prvenstvo, a Hrvatsku su predstavljali Pia Ocvirk (OK Japetić), Luka Ivković (OK Sova), Dominik Kirin (OK Japetić) i Andro Vladimir Štambuk (OK Ivan Merz). Ostvarili su sljedeće rezultate:

Srednje staze B finale:
Pia 41./51 - 36:55 (+10:06)

Srednje staze C finale:
Dominik 8./51 - 25:23 (+3:11)
Andro 27./51 - 29:56 (+7:44)
Luka 31./51 - 31:42 (+9:30)

Sprint:
Pia 85./149 - 17:15 (+3:13)
Dominik 132./173 - 17:24 (+3:25)
Andro 144./173 - 17:42 (+3:43)
Luka 155./173 - 19:00 (+5:01)

Duge staze:
Pia 113./146 - 1:32:43 (+36:40)
Dominik 131./169 - 1:37:49 (+32:29)
Luka 135./169 - 1:38:45 (+33:34)
Andro 151./169 - 1:48:13 (+43:02)

Štafeta:
Dominik, Andro i Luka 31./36 - 2:14:20 (+45:57)

Svjetski prvaci u svim pojedinačnim disciplinama postali su Simona Aebersold (Švicarska) i Olli Ojanaho (Finska). U muškoj štafeti pobjedila je reprezentacija Norveške, a u ženskoj reprezentacija Švedske.
Sljedeće svjetsko junirsko prvenstvo održava se u Mađarskoj (Kecskemét) od 7. do 15. srpnja 2018.

Veteransko prvenstvo jugoistočne Europe (SEEMOC)

Ispis
Objavljeno Srijeda, 19 Srpanj 2017
Veteransko prvenstvo jugoistočne Europe (SEEMOC) održat će se u Cronoj Gori (Žabljak/Durmitor) od 23.-27. kolovoza (srijeda-nedjelja).
Ne veteranskom prvenstvu mogu nastupiti sve dobne kategorije od M/Ž 35 na dalje i nema kriterija za nastup, tj. svi koji žele mogu nastupiti. Sve troškove snose sami natjecatelji, a prijave se vrše pojedinačno preko klubova.
Više informacija o natjecanju i prijavama (gledati pod SEEMOC) pogledajte u biltenu.
 

WOC - Estonija

Ispis
Objavljeno Subota, 08 Srpanj 2017

(c)photo: WOC FB @WOC2017Estonia

Proteklog tjedna održano je Svjetsko prvenstvo u estonskom gradu Tartu. Hrvatsku su predstavljali Mirja Pavić i Matija Razum (oboje OK Japetić), ostvarili su sljedeće rezultate:

Sprint kvalifikacije:
Mirja 23./33 - 13:18 (+2:44), 1:07 do finala, 867 WRE bodova
Matija 33./38 - 12:40 (+2:07), 1:29 do finala, 957 WRE bodova

Duge Staze:
Mirja 54./63 - 2:15:48 (+56:38), 424 WRE bodova
Matija 58./73 - 2:48:06 (+1:02:41), 723 WRE bodova

Srednje Staze:
Mirja 55./69 - 59:00 (+26:26), 554 WRE bodova
Matija 55./82 - 48:46 (+15:34), 871 WRE bod

Svjetski prvaci u sprintu postali su Maja Alm (Danska), kojoj je ovo treći uzastopni naslov, i Daniel Hubmann (Švicarska). Na dugim stazama svoje naslove od prošle godine uspješno su obranili Tove Alexandersson (Švedska) i Olav Lundanes (Norveška). Tove Alexandersson obranila je i prošlogodišnji naslov sa srednjih staza, a u muškoj kategoriji je na srednjim stazama pobjedio Thierry Gueorgiou (Francuska), kojem je ovo 14. zlato na svjetskim prvenstvima i njime se oprostio od profesionalnog sporta. U sprint mix štafeti pobjedili su predstavnici Švedske, žensku štafetu također su pobjedile predstavnice Švedske, a na muškoj štafeti je Norveška reprezentacija obranila prošlogodišnji naslov.

Sljedeće svjetsko prvenstvo održava se u Latviji (Riga) od 4.-11. kolovoza.

EYOC - Pia 19.!

Ispis
Objavljeno Ponedjeljak, 03 Srpanj 2017

Proteklog vikenda održan je EYOC - Europsko prvenstvo za kadete i mlađe juniore u Slovačkoj. Hrvatsku reprezenatciju predstavljali su Jan Gobec - M16 (OK Vihor), Pia Ocvirk - W18 (OK Japetić) i Andro Vladimir Štambuk - M18 (OK Ivan Merz). Postigli su sljedeće rezultate:

Sprint:
Jan Gobec (M16): 85./100, +4:59 iza pobjednika Piotra Rzenca iz Poljske
Pia Ocvirk (W18): 19./97, +1:26 iza pobjednice Anu Tuomisto iz Finske
Andro Vladimir Štambuk (M18): 59./107, +2:59 iza pobjednika Jakuba Dekreta iz Slovačke

Duge staze:
Jan Gobec (M16): 99./100, +53:19 iza pobjednika Becaerta Antoinea iz Francuske
Pia Ocvirk (W18): 52./99, +17:29 iza pobjednice Eliane Deininger iz Švicarske
Andro Vladimir Štambuk (M18): mp

Naši su reprezentativci štafetu trčali u mix kategoriji izvan konkurencije i zauzeli su 10. mjesto od 21 štafete koje su startale u toj kategoriji.

Sve rezultate, kao i karte, možete pronaći na službenoj stranici natjecanja: http://www.eyoc2017.com

Reprezentativni nastupi - najava

Ispis
Objavljeno Srijeda, 28 Lipanj 2017

Sprint utrkama u petak započinje ovogodišnje svjetsko prvenstvo u orijentacijskom trčanju koje se održava u Estoniji (Tartu) i Prvenstvo Europe za mlađe juniore i kadete u Slovačkoj (Banská Bystrica).
Hrvatske boje u Estoniji branit će Matija Razum i Mirja Pavić (oboje OK Japetić), dok će u Slovačkoj mlade snage nastupiti u sastavu: Jan Gobec - M16 (OK Vihor), Pia Ocvirk - W18 (OK Japetić) i Andro Štambuk - M18 (OK I.Merz). Dok su seniori sretno doputovali u Estoniju danas, mladi reprezentativci na put kreću sutra rano ujutro uz pratnju voditelja Edija Ocvirka (OK Japetić).
Kroz desetak dana na put kreću i juniori na svjetsko prvenstvo u Finsku (Tampere). Uz Piu i Andra za Hrvatsku nastupaju još i Dominik Kirin (OK Japetić) i Luka Ivković (OK Sova).

Raspored prvenstava:
WOC - Svjetsko prvenstvo
30.06. - sprint kvalifikacije
01.07. - sprint finale
04.07. - duge staze
06.07. - srednje staze

EYOC - Europsko ml. juniorsko i kadetsko
30.06. - sprint
01.07. - duge staze
02.07. - štafeta

JWOC - Svjetsko juniorsko prvenstvo
10.07. - srednje staze kvalifikacije
11.07. - srednje staze finale
12.07. - sprint
14.07. - duge staze
15.07. - štafeta

Stranice natjecanja: WOC - EYOC - JWOC

Alpe Adria - Hrvatska šesta

Ispis
Objavljeno Utorak, 20 Lipanj 2017

 photo(c): Tomislav Meštrović

Prošli vikend je u okolici Ljubljane održan ovogodišnji Alpe Adria Kup u sklopu natjecanja "Sloveniija in 3 days". Hrvatska je zauzela šesto mjesto u konkurenciji od 12 regija, što je dvije pozicije bolje nego prošle godine u Italiji. Pobjedu je odnijela Štajerska, ispred druge Slovenije i trećeg Bayerna.

Pojedinačno u sklopu "Slovenia in 3 days" natjecanja valja istaknuti 2. mjesto Matije Razuma na srednjim stazama i 6. mjesto Mirje Pavić na dugim u najjačim kategorijama, te Eve Ocvirk (W35 - 4. mjesto srednje) i Sande Berežnji (W35 - 6. mjesto duge staze).

Kompletni rezultati: Štafeta - Srednje staze - Duge staze

Idući Alpe Adria Kup održat će se u Szombathelyju (Mađarska) od 15.-17.6.2018., a domaćin će biti regija Vas.

Alpe Adria Kup

Ispis
Objavljeno Četvrtak, 15 Lipanj 2017

Od 16.-18.6. u Sloveniji (okolica Ljubljane) se održava Alpe Adria Kup. Prvo je na rasporedu štafetna utrka u petak, a natjecanje se nastavlja sa srednjim stazama u subotu (okolica Logateca) i dugim stazama u nedjelju (Dobeno sjeverno od Ljubljane). Obje pojedinačne trkeu elitnim kategorijiama boduju se za svjetsku rang listu (WRE).

Sastav Hrvatske reprezentacije je slijedeći:

MŽ 16
Olga Jerković Perić (OK Kapela)
Jan Gobec (OK Vihor)
Jura Kukec (OK Vihor)

MŽ 18
Ana Tišljar (OK Orion)
Pia Ocvirk (OK Japetić)
Karlo Težak (OK Vihor)

MŽ 21
Antonija Orlić (OK Bjelovar)
Iva Štambuk (OK I. Merz)
Mirja Pavić (OK Japetić)
Vinka Vukmanović (OK Kapela)
Davor Čapeta (OK Kapela)
Luka Filetin (OK Kapela)
Matija Razum (OK Japetić)
Petar Delić (OK Maksimir)

MŽ 35
Eva Ocvirk (OK Japetić)
Sanda Berežnji (OK Kapela)
Edi Ocvirk (OK Japetić)
Goran Vodopija (OK Kapela)

MŽ 45
Beata Glinska (OK Kapela)
Darko Merunka (OK Maksimir)
Tomislav Kaniški (OK Maksimir)

Stranice natjecanja: www.slo3days.si

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top